ROBOTİK KODLAMA

0
235

Kategori : Atölye

Seviye : Bütün İlkokul Sınıfları

Kontenjan : 12

Bugünlerde çocuklarımız farklı eğitimler alarak büyümektedir fakat kolaylıkla da özgüvenlerini yitirmekte ve sonunda pasifleşmektedirler. Çocukların keyifle düşünmek ve motivasyonlarını arttırmak için yeterince zaman var mıdır? İşte bu, çocuklara hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını devam ettirme şansı sağlamaktadır. Bir robot oluşturma süreci çocuklara, kendi başlarına çalışabilme arzularını büyütmede yardımcı olacaktır. Robotik Kulübü, yenilikçi düşünme yoluyla güdülenmeyi eğitimin en büyük hedefi olarak görmektedir.

Robotik Kulübümüzde her işin adımlar halinde yapılması gerektiğinin mantığı olan algoritma eğitimi verilecektir. Yemek yapmaktan – bilgisayar programlamaya, her işin adımlar halinde yapıldığında oluşan mantık ve düzeni nasıl sağlamış olduğu bilinci çocuklara aşılanacaktır. Çocuklarımız her hafta renkli ve eğlenceli parçalardan robotlar tasarlayacak, daha sonra bunu kodlama imkânı bulacaktır. Çocukların zihinsel ve psikomotor becerilerine büyük bir katkı sağlayacaktır. Problem çözme, pratik çözümlere ulaşma ve üç boyutlu düşünme becerisi artacaktır. Her hafta yaptıkları robotla oynama ve eğlenceli vakit geçirmeleri için zamanları olacaktır. Kulüp bitiminde çocuklar günlük yaşamda karşılaştıkları bir problemi bulup bu probleme çözüm üreten robotu tasarlayarak, robotu kodlama keyfine ulaşacaktır.

Çocuklar sonsuz bir potansiyele sahiptirler. Ebeveynler ve öğretmenler olarak bize düşen, çocukların bu potansiyeli keşfedebilmeleri için fırsatlar sağlamaktır. Bunun en güzel fırsatı da Robotik Kulübünü seçmeleridir. Çocuklarınız, Robot yaptıkça nasıl eğlenip , öğreneceğini gelin birlikte görelim!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here